Vtipy o Pražácích

Bez nadsázky lze říci, že s vtipy o Pražácích uděláte za hranicemi Prahy, když ne díru do světa, tak alespoň pořádně veselo. Vtipy o Pražácích patří k nejvděčnějším vtipům zarytých Moraváků, Ostraváků a vlastně všech, kterým se nad městem netyčí Hradčany.

Na revanš, ať se i Pražáci zasmějí, naleznete na následujících řádcích kromě vtipů o Pražácích a Praze i několik výtečných anekdot o Moravácích, Ostravácích a vesničanech.

Všem Pražákům i ne-Pražákům přejeme skvělou zábavu s našimi vtipy!

Vtipy o Pražácích, Moravácích, Ostravácích

V Brně na náměstí pije chlap vodu z místní kašny. Přiběhne k němu bodrý Moravák a hned spustí: „Chlap fuj, nechlemté to, je to plné sraček, psi sa tu kůpů, chčijó do toho frajaři!“ Chlap zvedne hlavu a praví: „Promiňte, co jste říkal? Já vám nerozumím, jsem z Prahy.“ „Nic, nic, chlapče, jen že ta voda je studená, pij pomalu!“
Ohodnotit vtip:
90% (152)

Ostravák se vrátí po týdnu dovolené na horách zpátky do práce a volá: "Chlapi, v těch Krkonoších, představte si, tam mají vzduch, který není vůbec vidět!"
Ohodnotit vtip:
85% (48)

Přistoupí Pražák k Ostravákovi do kupé a říká mu: „Posunul byste se prosím, až k voknu?“ Nic, Ostravák se zmateně rozhlíží, ale nehýbe se. „Pane, prosím, posuňte se až k voknu!“ „Tak už nepičuj a kvokni!“
Ohodnotit vtip:
85% (96)

Přijede Pražák na nádraží Ostrava- Poruba a prvního kolemjdoucího Ostraváka se ptá: "Dobrýýý déén, hélé, ják se odtůd dostanu nejlííp do céntrá?" "S timhle blbym přizvukem se tam živy nedostaneš, pičo!"
Ohodnotit vtip:
84% (61)

Přijede Pražák na Moravu a hned se ptá: "Tak, ukažte mi, kde se tady pálí slivovice?" Moravák ho vyvede na kopec, odkud je široký výhled do kraje a řekne: "Vidíš támhle tu věžčku toho kostela? Tak jenom tam ne."
Ohodnotit vtip:
80% (37)

Sedí Pražák v moravském sklípku mezi samými Moraváky a ti na něj po pár deci vína začnou dorážet: "Je to tu hezčí než v Praze, že?" Pražák hned odpoví: "Jasně, mnohem." Chvíli je pokoj, ale pak se znovu ozvou Moraváci: "Lidi jsou tu lepší než v Praze, že?" "To víte, že jsou a mnohem!" To už jeden Moravák nevydří a opácčí: "Stejně ti dáme přes držku!"
Ohodnotit vtip:
79% (48)

Přijede Pražák ke svému kamarádovi ze studií do Brna a ten ho provádí městem: „Tady máme Operu, tady je divadlo, tedy je soud.“ Pražák pořád tak nějak kroutí hlavou, až nakonec řekne: „Hele Radku, máte to tu sice hezký, ale všechno děsně malý, tady ten barák by byl v Praze třeba pětkrát takový.“ „To by byl, na to vezmi jed, to je totiž blázinec!“
Ohodnotit vtip:
78% (44)

Dělení kvality vína podle Moraváka: 1. dá sa. 2. dá sa svařit 3. dá sa Pražákovi
Ohodnotit vtip:
77% (55)

Pražák, Brňák a Ostravák zabloudí při svém putování po džungli a zajme je kmen lidojedů. Protože však lidojedi nejsou necitové, dříve než je sežerou a z kůží udělají stany, dovolí každému z nich mít poslední přání. Pražák si přeje prášky na spaní, dostane je, sní celé plato a ve spánku tiše zemře. Brňák si přeje láhev slivovice, tu vypije na ex a s otravou alkoholem následuje Pražáka. Ostravákovým posledním přáním je dostat do rukou nůžky. I toto zvláštní přání lidojedi nebohému muži splní a ten v tu ránu začne píchat do těla, střihat si do rukou i nohou, krev cáká na všechny strany, Ostravák v ukrutných mukách umírá a směje se: "A máš po stanu, pičo!"
Ohodnotit vtip:
77% (35)

Víte, jaký je rozdíl mezi Pražákem a kýmkoli jiným? Kdokoli jiný se musel narodit, ale Pražák je vychcaný!
Ohodnotit vtip:
74% (84)

Ptá se Moravák chodce na Václaváku: „A pane, z kama sa tam ide?“ „Ty bláho, Japonec a vypadá jako Moravák!“
Ohodnotit vtip:
73% (38)

Sedí Pražák a Brňák v hospodě a podnapilý Brňák se ptá Pražáka, jestli ví, co se o nich, jako o Pražácích v Brně říká? "Nevím." "Že jste nafoukaný na tu vaší Prahu!" Pražák se na chvíli zamyslí a zeptá se Brňáka, zda on ví, co se o nich říká v Praze? "Nevím." "Nic!"
Ohodnotit vtip:
72% (46)

Brňák se ztratí v pražském metru, kouká celý zoufalý na plánek a vůbec neví, kde je. Přijde k němu Pražák a říká mu: "Ty ses ztratil, viď? Hele, tady ta zelená čára, to je áčko, ta žlutá čára je béčko, ta červená čára je linka cé." Moravák se rozzáří: "A ta modrá, to je déčko, že?" "Ne, Vltava, pitomče!"
Ohodnotit vtip:
66% (56)

Přijde Moravák do restaurace a ptá se servírky: "Prodáváte tady Kolo?" Servírka je zmatená a odpoví: "Kolo nemáme, bohužel." -"Aha, tak mi dejte Fanto!"
Ohodnotit vtip:
65% (42)

Potká se Pražák se svým kamarádem ze vsi a ptá se ho: "Čím to je, že ty jsi takový chytrý chlap?" "No já jím pilulky na chytrost." odpoví bez mrknutí oka vesničan. "Pilulky na chytrost? O tom jsem ještě nikdy neslyšel, to bych chtěl taky!" "Tak si ode mě můžeš nějaké koupit, kus po dvacce." Pražák si jich koupí nejdřív jen tak pět na zkoušku, ale žádnou změnu nepozoruje, přijde proto za kamarádem a ptá se ho,v čem je problém? "No tak zkus koupit celou plechovku, to je za dva tácy." Pražák neváhá a zázračné pilulky si koupí. Po měsíci se ho jde kamarád zeptat, jak to funguje? "No nevím, Fando, moc se mi to nezdá..." "No a jak ti chutnají?" ptá se vesničan pobaveně. "Jako králičí bobky." "No tak vidíš, fungujou!"
Ohodnotit vtip:
60% (27)

Víte, jaký je rozdíl mezi Vietnamcem a Pražákem? Vietnamec mluví česky a je pracovitý!
Ohodnotit vtip:
50% (73)

„Slávku prosím tě rožni ve sklepě!“ prosí Moravák kamaráda z Prahy. „Jasný Vendo a co mám rožnit?“
Ohodnotit vtip:
50% (32)

Baví se dva Pražáci: "Hele a co je to to Brno? Kde to je?" "Brno? To máš takovou obydlenou zatáčku mezi Prahou a Vídní."
Ohodnotit vtip:
50% (60)

Víte, kdo je to Moravák? Slovák, který nedošel do Prahy.
Ohodnotit vtip:
49% (62)

Ptá se Moravák chodce na Václaváku: „A pane, z kama sa tam ide?“ „Ty bláho, Japonec a vypadá jako Moravák!“
Ohodnotit vtip:
47% (30)

Baví se dva bodří strýcové: "Ta Praha, má něco do sebe, dají ti najíst, vyspat tě tam nechají a ráno ti ještě zaplatí." "Nekecej, to se ti stalo?" diví se druhý strýc. "Ne, mně ne, ale neteři."
Ohodnotit vtip:
40% (18)

Starý dědeček vypráví v moravské hospodě, jak bylo na návštěvě u vnučky v Praze: "Chapi a kdyby vás chtěl v té Praze pustit někdo sednout, buďte si jistí, že na sedadle je napínáček!"
Ohodnotit vtip:
31% (22)


Pokud máte chuť, zavítejte i do našich ostatních kategorií vtipů, např. Vtipy o Chucku Norrisovi, Vtipy o lordech nebo Kameňákytipy o tchýních a dál se bavte a smějte!

O nás